آیا شما با دستگاه حضور و غیاب خود مشکل دارید؟

لطفا قبل از تماس با بخش پشتیبانی حضوریار موارد زیر را به دقت مطالعه بفرمایید.
 

لیست سوالات رایج مرتبط با نرم افزار حضور و غیاب
•  اطلاعات فلش در نرم افزار نمایش داده نمی شود
•  آیا می خواهید از طریق شبکه با دستگاه حضوروغیاب خود ارتباط برقرار کنید؟
•  آیا نوشته های نرم افزارتان با علامت سوال نمایش داده می شود
•  آیا می خواهید اطلاعات قبلیتان را بازیابی کنید؟
• عملیات پشتیبان گیری از اطلاعات
•  تغییر نام کاربری و کلمه عبور
 
 
تخلیه اطلاعات فلش

عملیات "خواندن فایل"
در پنجره ی "تخلیه فایل دستگاه" فایل مورد نظر را انتخاب و دکمه "نمایش اطلاعات" را کلیک کنید. در صورتی اطلاعاتی نمایش داده نشد موارد زیر را بررسی کنید:
- گزینه "نوع دستگاه" موجود در بالای صفحه "درب ورودی" انتخاب شده باشد.
- محدوده تاریخ که در پایین صفحه قرار داده شده است ، درست مشخص شده باشد(مثال: 1391/01/01)
- محدوده زمان (حذف رکورد تکراری) مقدارش 00:01 باشد
در صورت درست بودن موارد فوق ، ممکن است نوع دستگاه شما در قسمت "ارتباط" نرم افزار نادرست باشد.
برای بررسی می توانید روی آیکون ارتباط موجود در نوار ابزار بالای صفحه نرم افزار کلیک و در پجره ظاهر شده روی درب ورودی نیز دوبار کلیک کرده و در صفحه جدید نوع دستگاه انتخابی را چک کنید که با دستگاه حضوروغیاب شما مطابقت داشته باشد.
پس از بررسی ، مجددا وارد "خواندن" شوید و نوع دستگاه "درب ورودی" را انتخاب کنید سپس "نمایش اطلاعات" را کلیک و در پایان "درج در پایگاه داده" را کلیک کنید.

 
 
تخلیه اطلاعات از طریق شبکه
در صورتی که قصد دارید از طریق شبکه با دستگاه ارتباط برقرار کنید بایستی ابتدا از سالم بودن کابل شبکه تان اطمینان داشته باشید و سپس IP دستگاه را از کامپیوتر پینگ کنید تا از ارتباط کامپیوتر با دستگاه مطمئن شوید. برای این کار در قسمت Run ویندوز عبارت Ping 192.168.1.224 را تایپ کنید. سپس دکمه Enter کی برد را فشار دهید.
پنجره سیاه رنگ cmd ظاهر می شود در صورتی که ارتباط با دستگاه برقرار باشد عبارت زیر ردیف به ردیف در صفحه در حال اضافه شدن است و پنجره خودکار بسته می شود:
شماره IP دستگاه Reply from
شماره IP دستگاه Reply from
شماره IP دستگاه Reply from
...
حال بایستی IP دستگاه را در قسمت "ارتباط" نرم افزار وارد نمایید. پس از کلیک روی آیکون "ارتباط" و دوبار کلیک روی "درب ورودی" بررسی کنید IP وارد شده با IP دستگاه حضوروغیابتان مطابقت داشته باشد. برای چک کردن IP دستگاه حضوروغیاب  :
- وارد منوی دستگاه شوید
- گزینه 2 تنظیمات را انتخاب کنید
- گزینه 4 ارتباط را انتخاب کنید
- در این قسمت گزینه دوم(TCP/IP) را انتخاب و در صورت نیاز IP دستگاه را می توانید تغییر دهید.
برای ارتباط با دستگاه دکمه "برقراری ارتباط" کلیک کنید در صورتی که ارتباط نرم افزار با دستگاه برقرار شود دو دکمه پایین "اطلاعات تردد" و "پایان کار" فعال می شود.
با کلیک روی "اطلاعات تردد" صفحه جدید ظاهر می شود که برای تخلیه اطلاعات دستگاه بایستی دکمه "دریافت آخرین ترددها" را کلیک کنید تا رکوردهای ورود و خروج پرسنل در کادر زیری نمایش داده شود. با کلیک روی دکمه "درج در پایگاه داده" موجود در پایین صفحه اطلاعات نمایش داده شده در بانک نرم افزار تخلیه می شود و می توانید گزارشگیری کنید.
 
 
آیا نوشته های نرم افزارتان با علامت سوال نمایش داده می شود؟

در صورتی که برنامه حضور و غیابتان با حروف عجیب یا علامت سوال نمایش داده می شود بایستی تنظیمات زبان محلی ویندوزتان را تصحیح کنید. برای اینکار مراحل زیر را انجام دهید:
XP:
Control panel > Regional and language > Format
در این قسمت اگر ویندوزتان XP است باید گزینه Farsi و اگر ویندوز سون(7) است گزینه Persian را انتخاب کنید. علاوه بر این باید در ویندوز XP تب Advanced و در ویندوز Seven تب Administrative (دکمه Change system local) نیز گزینه بالا را انتخاب کنید. سپس دکمه Apply و OK را کلیک کنید.
 
 
عملیات بازیابی اطلاعات:
کاربرانی که نرم افزار را به علت تعویض ویندوز یا کامیوتر دوباره نصب می کنند و قصد دارند اطلاعات قبلی را بازیابی کنند بایستی ابتدا تنظیمات زیر را انجام دهند:
- Control panel > Administrative Tool > services
- در پنجره services ردیف SQL Server(SQLExpress) را دوبار کلیک کنید
- در پنجره جدید تب Log on را انتخاب و گزینه Local system را فعال کنید و تایید کنید.
- در پنجره services که ردیف SQL Server(SQLExpress) را انتخاب کرده بودید کلیک راست کرده و گزینه Restart را کلیک کنید.
وارد نرم افزار شوید و در قسمت عملیات سیستم گزینه "بازیابی" را کلیک کنید و فایل Backup اطلاعات حضوروغیابتان را که قبلا تهیه کردید را انتخاب و OK کنید. از نرم افزار خارج و مجددا وارد شوید.
 
 
نحوه پشتیبان گیری
در محیط نرم افزار قسمت ردیف آیکون ها ، آیکون پشتیبان را کلیک کرده و پس از وارد کردن نام فایل دکمه ی Save را کلیک کنید تا فایل پشتیبان در محل تعیین شده ایجاد گردد.
 
 
تغییر نام کاربری و کلمه عبور
در منوی سمت راست نرم افزار قسمت "عملیات سیستم" گزینه "تعریف دسترسی" را کلیک سپس تب مشخصات را انتخاب کنید. در این صفحه شما  می توانید نام کاربر و کلمه عبور دلخواه خود را وارد و در نهایت جهت ذخیره روی دکمه تیک کلیک کنید.
 
 
در صورتی که مشکل شما هنوز رفع نشده است برنامه Teamviwer را نصب کنید و با بخش پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.