لیست سوالات رایج مرتبط با دستگاه حضور و غیاب
 
اثرانگشت •  آیا می خواهید اثر انگشت جدید(کارت یا رمز) تعریف کنید؟
•  آیا می خواهید اطلاعات دستگاه را به حافظه فلش انتقال دهید؟
•  آیا می خواهید تاریخ و ساعت دستگاه را تنظیم نمایید؟
 
تشخیص چهره •  آیا می خواهید اثر انگشت جدید(کارت یا رمز) تعریف کنید؟
•  آیا می خواهید اطلاعات دستگاه را به حافظه فلش انتقال دهید؟
•  آیا می خواهید تاریخ و ساعت دستگاه را تنظیم نمایید؟
   
تعریف اثر انگشت ، کارت یا رمز

برای تعریف اثرانگشت جدید وارد MENU دستگاه حضوروغیاب شوید و گزینه اول (کاربر) را انتخاب کنید ، در این قسمت شما دو گزینه دارید یکی اضافه کردن و یکی حذف ، اکنون شما می خواهید کاربر جدید اضافه کنید بنابراین گزینه اول را انتخاب می کنید. در صفحه جدید شما بایستی ابتدا کد پرسنلی شخص مورد نظر را در قسمت "کد شناسه" وارد کنید و در قسمت "خصوصی" شما نوع دسترسی کاربر را می توانید مشخص کنید که در حالت پیش فرض گزینه ی "کاربر" می باشد.
در صورتی که میخواهید شخص مورد نظر به تنظیمات دستگاه نیز دسترسی داشته باشد (یعنی بتواند وارد MENU دستگاه حضوروغیاب شود) گزینه "کاربر" را به "مدیر" تغییر دهید. در غیر اینصورت اگر بعنوان پرسنل معمولی فقط ورود و خروج خود را ثبت می کند همان گزینه "کاربر" باشد و دکمه OK را فشار دهید.
در صفحه جدید آپشن شخص نمایان می شود که سه حالت اثر انگشت ، کارت و رمز را دارا می باشد که معمولا اثرانگشت به تنهایی کفایت می کند. پس گزینه اثر انگشت را OK کنید و سپس شخص مورد نظر اثرانگشتش را سه بار روی سنسور قرار دهد و هر سه بار را با مکس کوتاهی انجام دهد. در پایان پیغام "ثبت موفق" نمایش داده می شود. که جهت ذخیره باید دکمه OK را فشار دهید. جهت تعریف اثرانگشت شخص جدید دکمه ESC را فشار دهید که به صفحه قبلی بازگشت داده می شود و کد پرسنلی شخص جدید را وارد می کنید و مراحل فوق را تکرار کنید.

.

   
انتقال اطلاعات به فلش
زمانی که می خواهید اطلاعات ورود و خروج دستگاه را درون فلش تخلیه کنید بایستی پس از اتصال فلش یو اس بی به دستگاه حضور و غیاب وارد MENU دستگاه شوید و گزینه سوم (USB DISK) را انتخاب کنید و در صفحه جدیدی که ظاهر می شود با انتخاب گزینه اول (بازخوانی سوابق GLOG) می توانید تنها اطلاعات جدید را به فلش منتقل کنید یعنی اطلاعاتی که قبلا کپی کردید دیگر به فلش منتقل نمی شود.
با انتخاب گزینه دوم (بازخوانی سوابق ALGLOG) کلیه اطلاعات ورود و خروج ثبت شده درون دستگاه به فلش منتقل می شود.
همچنین با انتخاب گزینه "بازخوانی اطلاعات کاربر" می توانید از اطلاعات اثرانگشت و کارت و رمز پرسنل درون فلش کپی بگیرید.
   
تنظیم تاریخ و ساعت دستگاه
در صورتی که تاریخ و ساعت دستگاه حضور و غیاب اشتباه تنظیم شده است و قصد دارید آن را تنظیم کنید می توانید وارد MENU دستگاه شوید و گزینه دوم (تنظیمات) را انتخاب کنید و در صفحه جدیدی که ظاهر می شود گزینه اول (پایه) را انتخاب کنید و در لیست جدید ردیف اول را با فشار دادن دکمه OK می توانید ساعت دستگاه را تنظیم کنید و جهت تنظیم تاریخ دستگاه نیز ردیف دوم را انتخاب کنید.
   
   
دستگاه تشخیص چهره
   
تعریف چهره
جهت تعریف چهره ، اثر انگشت ، کارت و پسورد پرسنل در دستگاه تشخیص چهره ابتدا دکمه فهرت یا MENU واقع در سمت چپ بالای صفحه را کلیک کنید و در صفحه جدید گزینه "کاربر" را انتخاب کنید و در صفحه جدید دکمه "اضافه" واقع در سمت راست بالا را کلیک کنید تا پنل کاربری ظاهر شود در اینجا شما می توانید با انتخاب هر یک از گزینه های مربوطه "اثر انگشت" ، " چهره" ، "کارت" و "پسورد" نفرات را تعریف کنید و در صورت ثبت Admin یا مدیر دستگاه (جهت برداشتن دسترسی عمومی به منوی دستگاه) در پنل کاربری مربوط به شخص مورد نظر دکمه ی جهت نمای "سمت راست" را کلیک و در این قسمت گزینه "کاربر" را به مدیر تغییر دهید. در نهایت جهت ذخیره اطلاعات وارد شده دکمه "دخیره" موجود در بالای صفحه را کلیک کنید.
   
انتقال اطلاعات به فلش
جهت انتقال اطلاعات ورود و خروج پرسنل ، پس ار کلیک روی دکمه "فهرت" یا "MENU" گزینه "فلش" را انتخاب کنید و در صفحه جدید "فراخوانی رکورد های موجود" را کلیک کنید. در صورتی که می خواهید اطلاعات اثر انگشت و چهرهای تعریف شده پرسنل را کپی بگیرید نیز گزینه "فراخوانی اطلاعات کاربر" را کلیک کنید.
   
تنظیم تاریخ و ساعت دستگاه
جهت تنظیم نمودن تاریخ و ساعت دستگاه ابتدا وارد "فهرست" یا "MENU" دستگاه شوید و گزینه "تنظیمات" را انتخاب کنید. در این صفحه با انتخاب ردیف اول می توانید تاریخ و ساعت دستگاه را تنظیم نمایید.
   
   
در صورتی که مشکل شما هنوز رفع نشده است برنامه Teamviwer را نصب کنید و با بخش پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.