زمینه های فعالیت

طراحی و پیاده سازی نرم افزارهای مدیریت حضوروغیاب
شرکت مهندسی پژوهشی حضوریار به عنوان پیشرو در ارائه راهکارهای نرم افزاری حوزه مدیریت در ایران، راهکار گردش فرایندهای حضوروغیاب تحت پلتفورم وب، با قابلیت اجرا، مدیریت و گردش تمامی فرایند های سازمانهایی با مقیاس متوسط و بزرگ را در سال 1385 به بازار ارائه نمود. بنا به گفته اکثر مدیرانی که این راهکار نرم افزاری در مجموعه های ایشان باعث افزایش بهره وری  شده است ، این محصول مسیر رسیدن به بازار های نو، ایده های نو و استراتژی های نو را به طرز چشم گیری کوتاه تر نموده است.

طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌های یکپارچه کنترل تردد نیروی انسانی
مدیران همواره نیازمند ابزارهای مدیریتی هستند که با تکیه بر آن برنامه‌ریزی را دقیق، سیاست‌ها را صحیح، تصمیمات را با دقت و کنترل‌ها را به موقع انجام دهند. راه‌اندازی ده ها سیستم کنترل تردد نیروی انسانی حاصل بیش از یک دهه تجربه در این عرصه می‌باشد که بر مبنای آن نیازهای مدیران به طور کامل درک شده و متناسب با مقتضیات سازمانی اجرا گردیده است. این مجموعه نرم افزار ها شامل کنترل تردد خودرو ، همایش ، باشگاه های ورزشی و ... می باشد .

طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌ ماموریت و مرخصی بدون کاغذ (PAPER LESS)
بسته نرم‌افزاری کاربردی PLIO یک مجموعه از ماژول‌های یکپارچه آماده راه‌اندازی از پیش طراحی شده و از پیش مهندسی شده‌‌ای است که تمام فرایندهای تجاری سازمان را نرم افزار حضوروغیاب تحت وب را پوشش می‌دهد.PLIO به سازمان برای فعالیت در محیطی یکپارچه در خصوص ثبت ماموریت و مرخصی  و فرایند آن بصورت Real-time کمک بسیار زیادی می‌کند. دستیابی به حداکثر کارایی در پیاده‌سازی این نرم‌افزار با هماهنگ‌سازی آن با نیازهای سازمانی، بسیار پیچیده است. از این رو شرکت حضوریار بر اساس سالها تجربه در مهندسی فرآیندها و بکارگیری فناوری‌های مختلف پا به این عرصه نهاده است.

طراحی و تولید نرم‌افزار‌های سفارش مشتری
بسیاری از سازمان‌ها نیاز به نرم‌افزارهای خاصی دارند که باید طراحی و تولید شود. حضوریار اجرای اینگونه پروژه‌ها را از تحلیل تا طراحی، ساخت، پیاده‌سازی و اجرا بر عهده گرفته و بر مبنای تجربیات موفق اجرا خواهد کرد. حضوریار از آخرین فناوری‌های متناسب با نیاز کاربر بهره می‌گیرد. توسعه‌ و انعطاف‌پذیری از ویژگی‌های بارز محصولات تولید شده می‌باشد.

تهیه سند راهبردی طرح جامع فناوری اطلاعات سازمان‌ها (IT Master Plan)
هر جا که نیاز به طراحی موجودیت یا سیستمی باشد که ابعاد یا پیچیدگی آن از یک واحد معین فراتر رفته، یا نیازمندی‌های خاصی را تحمیل نماید، نگرشی ویژه و همه جانبه را لازم خواهد داشت که در اصطلاح به آن (معماری) گفته می‌شود. معماری، ترکیبی است از علم، هنر و تجربه که در رشته‌هایی نظیر ساختمان دارای قدمتی چند هزار ساله است. معماری یعنی ارائه توصیفی فنی از یک سیستم که نشان دهنده ساختار اجزاء آن، ارتباط بین آنها و اصول و قواعد حاکم بر طراحی و تکامل آنها در گذر زمان باشد. بر این اساس حضوریار با تکیه بر متخصصان با تجربه خود می‌تواند همراه خوبی در جهت تدوین سند راهبردی و معماری سازمانی باشد.

خدمات مشاوره مدیریت در سازمان‌ها
دنیای کسب و کار هر روز شاهد تغییرات شگرفی است و به هر میزان که دنیای کسب و کار پیچده‌تر می‌شود شرکت‌ها نیز با چالش‌های جدیدی روبرو خواهند شد در نتیجه اتکا شرکت‌ها به مشاوران خود بیش از گذشته می‌گردد.
سازمانها بدلایل مختلفی ازمشاوره استفاده می‌کنند، بعضی بدلیل اینکه منابع کافی برای انجام پروژه را در اختیار ندارند و یا دیگر شرکتها ممکن است خواهان استفاده از تجربیات مشاوران در زمینه‌های مختلف باشند.
مشاوره مدیریت حضوریار خدمتی است مشاوره‌ای به سازمان‌ها که توسط افراد با تجربه و آموزش دیده و به شکل قرارداد ارائه می‌گردد تا مشاوران در شناخت مشکلاتشان و تحلیل آنها و پیشنهاد راه حل برای حل مشکلات سازمان و در صورت درخواست اجرای آن پیشنهادات در سازمان به کارفرما کمک کنند.

ارائه راهکارهای جامع شبکه‌های کامپیوتری
هر شبکه کامپیوتری می‌بایست با توجه به شرایط و سیاست‌های هر سازمان، طراحی و در ادامه پیاده‌سازی گردد. شبکه‌های کامپیوتری زیرساخت لازم برای استفاده از منابع فیزیکی و منطقی را در یک سازمان فراهم می‌نمایند. بدیهی است در صورتی که زیر ساخت فوق به درستی طراحی نگردد، در زمان استفاده از شبکه با مشکلات متفاوتی برخورد نموده و می‌بایست هزینه‌های زیادی بمنظور نگهداری و تطبیق آن با خواسته‌های مورد نظر (جدید)، صرف گردد. از این رو تیم مهندسی شبکه حضوریار با هدف ارائه طرحی مطلوب و کم‌هزینه در اختیار مشتریان می‌باشد.

مشاوره و اجرای طرح‌ها و پروژه‌های فناوری اطلاعات
شرکت حضوریار با سالها اندوخته کارشناسی و مدیریتی و اجرای پروژه‌های بزرگ شریک مناسبی برای اجرای پروژه‌های فناوری اطلاعات شما خواهد بود. بهره‌گیری از مدیران با تجربه و کارشناسان متخصص ضامن موفقیت است. شرکت حضوریار بیش از 500 پروژه فناوری اطلاعات در ابعاد مختلف را با موفقیت به پایان رسانده است.